Deghizați în personaje de cărți, copiii au sărbătorit Halloween-ul la bibliotecă

Alice din Țara Minunilor, Regele Arthur, Bufnița care se temea de întuneric și Piratul Tremurici, Motanul Încălțat, Bunicuța Hoțomană, Brâncoveanu, Nică, până și Vrăjitorul din Oz au petrecut Halloween-ul la Biblioteca Municipală „Radu Rosetti” Onești.
Elevii clasei a III-a D, înv. Dana Titere, de la Școala Gimnazială Nr. 1 Onești au acceptat provocarea noastră și de Halloween au ales să se deghizeze în personaje din? cărțile citite.
?Sărbă-Book de Halloween continuă la #bibliotecarosettionești.
Ne deghizăm și ne distrăm inspirați din cărți și printre cărți.

Program cu publicul Sediul central: Secțiile de împrumut și salile de lectură: Luni-Vineri – 9-17 Secția de Internet: Luni-Vineri: 8-16 Ludoteca: Luni-Vineri: 10-17 Sâmbăta și Duminica: Închis Filiala „Cosânzeana”: Luni-Vineri: 8-16 Sâmbăta și Duminica: Închis