Proiect ROSE – ”Mate-Info-Bio-RITM” – Universitatea „Vasile Alexandri” Bacău – Facultatea de Științe

Rector , prof. univ. dr. ing Carol Schnakovszky

Realizarea unor vizite ale studenților la bibliotecă, participarea unor reprezentanți ai bibliotecii la unele activități ce se vor desfășura la sediul Universității și informarea reciprocă privind activități și evenimente de interes comun.

Acord de colaborare: cu scopul realizării activităților specifice privind educația și formarea viitorilor specialiști în domeniul specific de activitate al Bibliotecii Municipale „Radu Rosetti” Onești, conex ariilor de interes ale sub-proiectului  ROSE – ”Mate-Info-Bio-RITM” (Matematică, Informatică, Biologie, Didactică).