”Cărți în dar” de la bibliotecă

La Sala de lectură adulți de la biblioteca noastră vă așteaptă ”Cărți în dar”.  Așadar, când veniți la bibliotecă să împrumutați sau să returnați cărți, puteți să vă alegeți și să luați gratuit acasă din publicațiile expuse.

Cărțile pe care vi le oferim în dar, provin din numeroasele volume donate de prietenii bibliotecii. Și cum ”dar din dar, se face rai”, cărțile pe care noi le avem în fondul bibliotecii, le dăm mai departe, către iubitorii de carte și cuvânt.

Program cu publicul Sediul central: Secțiile de împrumut și salile de lectură: Luni-Vineri – 9-17 Secția de Internet: Luni-Vineri: 8-16 Ludoteca: Luni-Vineri: 10-17 Sâmbăta și Duminica: Închis Filiala „Cosânzeana”: Luni-Vineri: 8-16 Sâmbăta și Duminica: Închis